Zdražování materiálů se dnes dotýká každého řemeslníka. Jeden týden naceníte zakázku a další týden je materiál například o 10% dražší. Je dobré na to myslet už ve smlouvě o dílo a to nejen při rostoucí inflaci nebo nedostatku materiálu. Vždy může být něco, co nečekaně zvedne cenu zakázky.

Navazujeme na již vydaný článek o ochranném štítu CleanAIR Unimask, který jsme publikovali před nedávnem. Natolik jsme s maskou byli spokojení, že přidáváme i náš pohled na filtračně-ventilační jednotku, která k masce neoddělitelně patří. V těchto pár řádcích, bychom Vám chtěli napsat, jak se nám s filtračně-ventilační jednotkou pracuje, jestli nám...

Švýcarský výrobce Optrel nedávno představil univerzální filtrační systém Swiss Air PAPR. Ve spolupráci s firmou MALINA - Safety, která je autorizovaným dodavatelem této značky pro ČR, máme možnost tuhle jednotku pořádně prověřit. Ochrana zdraví při svařování je velmi důležitá, proto sledujeme aktuality v této oblasti a rádi bychom vám předali...

Přátele, WELD SKILL 2021 máme úspěšně za sebou. Na naší fb stránce @weldcrew bylo zveřejněno 5 nejlepších prací a vy jste rozhodli o vítězi, o díle, které si získalo vaše největší sympatie. Děkujeme všem, kteří se zapojili, tvořili a svařovali.

Jak dostat zaplaceno? Někdy se to zdá jako jasná věc. Přece udělám svoji práci a peníze budou na účtu včas tak, jak jsme se domluvili se zákazníkem nebo zaměstnavatelem. To pak přijde rychlé prozření, když je to jinak. Co s tím? Někdy z toho není cesty zpět, ale nemusí to tak být vždy.

Novinky z oblasti legislativy svařování ocelových konstrukci, svařování pod vodou, problematiky kvality, defektů a vad svarů, možnosti automatizace přípravy a výroby, svařování v praxi a mnoho dalšího.