VÍMÉ, JAK JE TĚŽKÉ, ZDLOUHAVÉ A TAKÉ NEBEZPEČNÉ EXPERIMENTOVAT SE SVAŘOVÁNÍM STYLEM "POKUS OMYL" S TÍM, ŽE JEDNOU SE TO POVEDE. NECHTE SI PORADIT A NAČERPEJTE INFORMACE, KTERÉ DÁL POZVEDNOU VAŠI ÚROVEŇ. ANO, KAŽDÁ ZRUČNOST JE O TRÉNOVANÍ A ZÍSKANÉ PRAXI, ALE NEZAPOMÍNEJME, ŽE SVAŘOVÁNÍ JE TAKOVÁ MALÁ ALCHYMIE. K NÍ VÁM DODÁME POTŘEBNÉ ZNALOSTI. Rozdíl mezi základním a mezinárodním kurzem svářeče může být významný, zejména pokud se jedná o úroveň uznání kvalifikace ve světě práce a průmyslu. Zde jsou některé klíčové body, které by mohly pomoci pochopit rozdíly pro začátečníky, nadšence či amatéry:

Svařuješ si doma v garáži a chtěl bys svařovat i na zakázku? Nebo sis zkoušel svařování ve škole, ale chtěl by ses o něm dozvědět víc a pak se jím i třebas živit? Není nic jednoduššího než jít si za svým snem a začít svařovat. Informovaní zákazníci a výrobní firmy ale po tobě nejspíš budou chtít důkaz, že svařovat umíš,...

Číselné značení metod svařování se používá ke rozdělení a jasnému definování konkrétních metod. Vychází z mezinárodní normy ISO 4063 a dané značení můžete najít např. v postupech svařování (WPS) nebo na certifikátech.

MIG/MAG

20.06.2020

Obloukové svařování tavící se elektrodou v ochraně aktivního plynu.

TIG

20.06.2020

Obloukové svařování netavící se wolframovou elektrodou v ochraně inertního plynu.

MMA

20.06.2020

Obloukové svařování obalenou elektrodou.