Svařování | Weldcrew 

20.06.2020

O nás, svařování a Weldcrew.


Řemeslo je v Čechách často podceňováno. Co pro Vás znamená svařování? 

Michal: Svařování je společností vnímáno jako náročná, neatraktivní práce. V poslední době se to ale zlepšuje, což také vnímáme a chtěli bychom k tomu přispět. Já beru svařování jako zálibu, která mě živí.

Mirek : Svařování není jen o manuální zručnosti, ale také například o znalosti technologie materiálů. Líbí se mi, že v této specializaci může svářeč dosáhnout preciznosti práce a získat široké znalosti.

Jak vznikl nápad na Weldcrew?

Michal: Oboru jako takovému chybí větší atraktivita a moderní tvář.

Mirek: Začalo to tím, že jsme si říkali, že si pro sebe uděláme třeba kšiltovky se svářečským motivem. Kluci ve škole zahlídli nějaké návrhy a hned chtěli vědět, co to je, že to chtějí taky. Vždycky si vzpomenu, když kluci dostávali pracovní kšiltovky, tak jeden kluk řekl: "Takovou kšiltovku si v životě na hlavu nedám!" No a zhruba v tom momentě nám to asi došlo. Chce to udělat svařování atraktivnější.


S jakou vizí Weldcrew rozjíždíte?

Mirek: Moje vize je vytvořit prostor pro začátečníky i zkušené svářeče, v kterém získají potřebné informace, znalosti, image a sebevědomí. Tohle všechno by mělo zvednout zájem o řemeslo u holek a kluků, kteří ještě neví, čemu se v životě chtějí věnovat.

Michal: Ukázat, že svařování je cool. Baví nás, co děláme a chtěli bychom to posouvat dál. Představit obor z trochu jiného pohledu, zajímavé lidi a jejich příběhy, pomoc lidem v začátcích.

Čím se Weldcrew liší od konkurence?

Mirek: Weldcrew se liší tím, že neklade nároky jen na odbornost, ale i na komfort a sebevědomí. Vím, co umím. Vím, že vypadám dobře, a tím pádem se cítím dobře.

Michal: Weldcrew spojuje lidi, svářeče a svářečky. Vytváří prostor pro znalosti, informace a image.